Institutionen för fysik och astronomi

Medarbetare

Susanne

Avdelningsföreståndare
Susanne Mirbt
Rum: 13135
Telefon: +46 18 471 3622
susanne.mirbt@physics.uu.se

Ekonomiadministratör
Niklas Jäll
Rum: 73106
Telefon: +46 18 471 3563
Niklas.Jall@physics.uu.se

Besöksadress: Ångströmlaboratoriet, Lägerhyddsvägen 1,
Postadress: Box 516, 751 20 UPPSALA

I listan nedan finns kontaktuppgifter till medarbetare vid avdelningen för materialteori. Länkar leder till Uppsala universitets universitetetskatalog. Du kan också hitta kontaktuppgifter på engelska till alumner till avdelningen.

Akademisk personal

Ahuja, Rajeev
Rum: 13106;
Telefon: +46 18 471 3626;
rajeev.ahuja@physics.uu.se

Araujo, Moyses
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3238;
moyses.araujo@physics.uu.se

Bergman, Anders
Rum: POL 18:126;
Telefon: +46 70 425 0588;
anders.bergman@physics.uu.se

Black-Schaffer, Annica
Rum: POL 18:118;
Telefon: +46 76 795 0649;
annica.black-schaffer@physics.uu.se

Brena, Barbara
Rum: 13140;
Telefon: +46 18 471 7308;
barbara.brena@physics.uu.se

Delin, Anna
Rum: ;
Telefon: ;
anna.delin@physics.uu.se

Eriksson, Olle
Rum: 13231;
Telefon: +46 18 471 3625;
olle.eriksson@physics.uu.se

Fransson, Jonas
Rum: POL 18:136;
Telefon: +46 70 167 9264;
jonas.fransson@physics.uu.se

Johansson, Börje
Rum: 13214;
Telefon: +46 18 471 3623;
borje.johansson@physics.uu.se

Klintenberg, Mattias
Rum: 13234;
Telefon: +46 18 471 5861;
mattias.klintenberg@physics.uu.se

Mirbt, Susanne
Rum: 13135;
Telefon: +46 18 471 3622;
susanne.mirbt@physics.uu.se

Nordström, Lars
Rum: 13137;
Telefon: +46 18 471 7309;
lars.nordstrom@physics.uu.se

Oppeneer, Peter
Rum: 13237;
Telefon: +46 18 471 3748;
peter.oppeneer@physics.uu.se

Rusz, Jan
Rum: 13245;
Telefon: +46 18 471 5844;
jan.rusz@physics.uu.se

Sanyal, Biplab
Rum: 13241;
Telefon: +46 18 471 3624;
biplab.sanyal@physics.uu.se

Scheicher, Ralph
Rum: 13205;
Telefon: +46 18 471 5873;
ralph.scheicher@physics.uu.se

Sjöqvist, Erik
Rum: ;
Telefon: +46 73 024 5822;
erik.sjoqvist@physics.uu.se

Skorodumova, Natalia
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 5856;
natalia.skorodumova@physics.uu.se

Grigoriev, Anton
Rum: 13204;
Telefon: +46 18 471 5865;
anton.grigoriev@physics.uu.se

Nilsson, Johan
Rum: POL 18:109;
Telefon: +46 70 167 9333;
johan.nilsson@physics.uu.se

Vitos, Levente
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3567;
levente.vitos@physics.uu.se

Alla Medarbetare

Visa alla A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Länkarna nedan leder till universitetets personalkatalog