32.1.5 Materialteori

Ingår som en del av Institutionen för fysik och astronomi

Ansvariga

Biplab Sanyal

Avdelningsföreståndare

Biplab Sanyal
Rum:

Telefon: 018-471 3624
biplab.sanyal@physics.uu.se

Ekonomiansvarig
Niklas Jäll
Rum: 73106
Telefon: 018-471 3563
Niklas.Jall@physics.uu.se
Olle Eriksson

Programansvarig Materialteori
Eriksson, Olle

Rum: 13231;
Telefon: +4618-471 3625;
olle.eriksson@physics.uu.se

Annica Black-Schaffer Programansvarig Kvantmateriens teori
Black-Schaffer, Annica
Rum: 93426;
Telefon: +46 76 7950649;
annica.black-schaffer@physics.uu.se

Besöksadress: Ångströmlaboratoriet, Lägerhyddsvägen 1,
Postadress: Box 516, 751 20 UPPSALA

I listan nedan finns kontaktuppgifter till medarbetare vid avdelningen för materialteori. Länkar leder till Uppsala universitets universitetskatalog. Du kan också hitta kontaktuppgifter på engelska till alumner till avdelningen.

Akademisk personal

Rajeev Ahuja

Ahuja, Rajeev
Rum: 13106;
Telefon: +4618-471 3626;
rajeev.ahuja@physics.uu.se

Anders Bergman​​

Rum: POL 18:126;
Telefon: +46-70 4250588;
anders.bergman@physics.uu.se

Annica Black-Schaffer​​

Black-Schaffer, Annica
Rum: 93426;
Telefon: +46 76 7950649;
annica.black-schaffer@physics.uu.se

Olle Eriksson​​

Eriksson, Olle
Rum: 13231;
Telefon: +4618-471 3625;
olle.eriksson@physics.uu.se

Jonas Fransson​​

Rum: POL 18:136;
Telefon: +46 70 1679264;
jonas.fransson@physics.uu.se

​​

Johansson, Börje
Rum: 13214;
Telefon: +4618-471 3623;
borje.johansson@physics.uu.se

​​Adrian Kantian

Kantian, Adrian
Rum: ;
Telefon: +46 73 8921963;
adrian.kantian@physics.uu.se
                             

Susanne Mirbt

  ​
Mirbt, Susanne
Rum: 13135;
Telefon: +4618-471 3622;
susanne.mirbt@physics.uu.se

​​

Klintenberg, Mattias
Rum: 13134;
Telefon: +4618-471 5861;
Mattias.Klintenberg@physics.uu.se
                             ​

Johan Nilsson

Rum: ;
Telefon: +46 70 1679333;
johan.nilsson@physics.uu.se
                             ​

Peter Oppeneer

Oppeneer, Peter
Rum: 13131;
Telefon: +4618-471 3748;
peter.oppeneer@physics.uu.se
                             ​

Jan Rusz

Rusz, Jan
Rum: 13235;
Telefon: +4618-471 5844;
jan.rusz@physics.uu.se
                             ​

Biplab Sanyal

Sanyal, Biplab
Rum: ;
Telefon: +4618-471 3624;
biplab.sanyal@physics.uu.se
                             ​

Erik Sjöqvist

Sjöqvist, Erik
Rum: ;
Telefon: +46 73 0245822;
erik.sjoqvist@physics.uu.se
                             ​

Lars Nordström

Nordström, Lars
Rum: ;
Telefon: +4618-471 7309;
lars.nordstrom@physics.uu.se
                             ​

Ralph Scheicher

Scheicher, Ralph
Rum: 93404;
Telefon: +4618-471 5873;
ralph.scheicher@physics.uu.se

Alla Medarbetare

Visa alla A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Länkarna nedan leder till universitetets personalkatalog.

Senast uppdaterad: 2022-03-22